obsah stránky

Můj příběh, aneb jak to všechno začalo...

…Možná to bylo právě tím, že jsem se nenarodila do ekonomicky "zdatné" rodiny.  Žili jsme jako spousta jiných rodin od výplaty k výplatě, navíc pocházím z rozvedené rodiny, kde se moje máma - samoživitelka, musela postarat o 3 malé děti, díky tomu na plnění snů, či přání nezbývalo moc prostředků. Většinou cokoli jsem chtěla navíc, na to jsem si musela vydělat nějakou brigádou. Právě tehdy jsem si řekla, že mě takový život nebaví, nechci přemýšlet nad tím, jaký sen si mohu nebo nemohu vyplnit, nebaví mě neustále poslouchat, že na to nikdy mít nebudu a ať se vrátím "zpátky na zem". Také jsem si slíbila, že pomůžu svým blízkým v naplnění jejich snů a přání, aby už nemuseli neustále počítat "každou korunu". 

 

Čím jsem byla starší a zkušenější, tím více jsem si uvědomovala jaké finanční prohřešky a špatné návyky jsem si do života odnesla. Nepřemýšlela jsem nad tím, že je třeba tvořit finanční rezervy, spořit si na důchod, zkrátka postarat se o svou finanční nezávislost a převzít za ni plnou zodpovědnost. Jednala jsem zkrátka tak, jak jsem to viděla doma, utrácela své těžce vydřené peníze za nesmysly, které byly "módní", potřebovala jsem to, co měli všichni, a ocitla se v začarovaném kruhu žití od výplaty k výplatě.

Začala jsem se více a více finančně vzdělávat, vystudovala školy se zaměřením na finance a ekonomiku, přečetla spousty knih i různých článků a své finanční dovednosti rozvíjela v praxi, samozřejmě ani nyní v sebevzdělávání nepolevila. Z vlastní zkušenosti dobře vím, že nezáleží na tom, jakou pracovní pozici zastáváte a kolik peněz vyděláváte (na trhu práce se pohybuji od svých 13-ti let, kdy jsem chodila trhat okurky na pole za pár "kaček" za kilo, přes uklízení kanceláří, prodávání v obchodech, až po post personální manažerky s "nadprůměrným platem", kde jsem se taktéž setkávala s vysoce postavenými řediteli, kteří vydělávali více peněz než si většina z nás umí představit, ale i oni zápasili se svou výplatou a byli až po uši v dluzích), záleží pouze na tom, jaké finanční návyky si s sebou nesete.

Aniž si to uvědomujeme, dopouštíme se spousty finančních prohřešků, není to nic, co bychom dělali vědomě, jen jsme v tom vyrůstali. Ani naši rodiče či prarodiče takto nejednali úmyslně, jen jim nikdo nepředal správné informace. Vyrůstali za jiného režimu, kdy všechno patřilo všem a lidé se spoléhali na stát. Jenže přišla jiná doba, ale spousta lidí se stále spoléhá na to, co dnes již není pravda.

Jakmile jsem si uvědomila, co dělám špatně, rozhodla jsem se s tím zatočit a vše napravit. Díky tomu si dnes mohu naplnit své sny, vím, že jsem finančně zabezpečená a prožiji pohodový důchod. Také mám velikou radost z toho, že jsem své zkušenosti mohla předat dále a tím jsem pomohla nejen svým blízkým, ale i spoustě mých klientů.

Tady však můj příběh nekončí, naopak z tohoto oboru se pro mě stalo nejen poslání, ale i veliká vášeň, nejvíce mne začalo naplňovat a stále naplňuje, když svým klientům pomáhám vyřešit situace, které je trápí, naplnit jejich potřeby a sny. Také tvrdě bráním jejich práva při jednání s bankami, pojišťovnami a "finančními poradci", kdy jim jsou předkládány nevýhodné nabídky a nekalé praktiky, pouze za jediným účelem a tím je jejich zisk.

Jsem také velice vděčná za to, že díky svým vědomostem, které předávám na svých kurzech finanční gramotnosti, pomáhám zvyšovat gramotnost široké veřejnosti, čímž zároveň zvedám kvalitu života spousty lidí, která je z velké části závislá na svých finančních rozhodnutích. 

Preferuji individuální přístup ke každému klientovi. Spokojenost mých klientů s mými službami vnímám jako základní předpoklad dlouhodobé a úspěšné spolupráce.

Na mých stránkách naleznete různé tipy i doporučení, případně rady na co si dávat na finančním trhu pozor.


 Využijte bezplatné konzultace čehokoliv, co Vás zajímá, zneklidňuje nebo si chcete ověřit:

Můj oblíbený a výstižný citát WILLA SMITHA:

"Lidé kupují věci, které nepotřebují, 
za peníze, které nemají, 
aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi…"